معرفی بازی: Oddmar

ادمار یک بازی در سبک اکشن و ماجراجویی یک نفره است که زندگی یک پسر بچه‌ی وایکینگ رو به تصویر میکشه. وایکینگ‌ها او را بخاطر اشتباهات گذشته خود لایق جایگاهی در والهالا نمی‌دانند و برای ادمار هیچ احترامی قائل نیستند‌. در نهایت به او یک فرصت مجدد داده می‌شود، اما به چه قیمتی… ادمار برای محافظت از گله‌ها و همنوعاش با دشمنای خبیث و افسانه‌ای، اکثرا از افسانه‌های وایکینگ‌ها گرفته شده، مبارزه میکنه و الی آخر…

گیم پلی

گرافیک بی‌نظیر بازی، ساخت محیط بسیار جذاب برای بازی، منو و گیم مپ فوق‌العاده زیبا همه و همه از نقاط قوت بازی محسوب می‌شوند. در همان مرحله اول بازی نحوه‌ی بازی کردن و کنترل کاراکتر نمایش داده می‌شود. در یک، دو مرحله‌ی اول بازی بسیار ساده به نظر می‌رسد با کلی جذابیت! اما خیلی سریع متوجه می‌شوید که به این سادگی‌ها هم نیست و حسابی به چالش کشیده می‌شوید و برای حل مراحل بار‌های بار کاراکتر را به کشتن می‌دهید.

بازی دارای چهار فصل است. هر فصل پنج مرحله دارد و انتهای هر فصل یک مرحله‌ی نهایی وجود دارد که از پایه متفاوت است با سایر مراحل. به قول دوران بچگیمون، میشه این مرحله رو مرحله‌ی غول بدونیم. حل کردن این مرحله کلیدی برای باز شدن فصل بعدی هستش.

هر مرحله‌ی عادی(به جز مرحله‌ی آخر هر فصل) از شما سه چیز می‌خواهد. ۱- جمع کردن سکه‌ها به تعدادی که هر مرحله از شما می‌خواهد، ۲- پیدا کردن سه سکه‌ی سری که به خودی خود نوعی چالش محصوب می‌شود، ۳- به پایان رساند مرحله قبل از زمان مقرر شده. یا در بعضی مراحل به جای زمان از شما می‌خواد که عالم رویا یا Dream World را به انتها برسانید.

نکته: به وضوح نمی‌شود در یک مرحله هر سه شرط بازی را فراهم کرد. پس می‌توان چند بار تلاش کرد. به عنوان مثال یک بار با سرعت رفت که شرط زمان برسید و یک بار با آرامش تا سکه‌ها و سکه‌ی سری را پیدا کنید.

نکته۲: من در پایان فصل یک این پست را نوشتم پس شاید در فصل‌های بعدی ماجرا کاملا متفاوت باشد.

نکته۳: عالم رویا یا Dream World یه مرحله اختیاری داخل مراحل هستش که می‌تونید ازش بگذرید. هر مرحله‌ای عالم رویا نداره به عنوان مثال تو فصل یک بازی فقط مرحله‌ی ۳ و ۴ عالم رویا دارن. برای رفتن به اون هم باید نزدیک یه جانوری که اصلا نفهمیدم چیه بشید تا یه گازی که از دهنش خارج میشه بپاشه تو صورت ادمار که باعث میشه ادمار بی‌هوش بشه و بره به عالم رویا.

سکه‌ها

سکه‌های مثلثی و تو خالی که در هوا آویزان هستند و فقط کافیست بپرید تا به آنها برخورد کنید و تمام… اما در بعضی مراحل از شما تعداد بیشتری سکه می‌خواهد. جانورانی که سد راه‌تان می‌شود را با شمشیر بکشید که سکه بگیرید. بعضی از صندوق‌ها هم زیرشان سکه دارند و…

این هم تصاویری از محیط بازی:

حجم این بازی تقریبا زیاد است. حدود ۱ گیگابایت. وبه جز انگلیسی هیچ زبان دیگری ندارد. این‌ها ممکن است نقاط ضعف بازی طلقی شوند. همچنین بازی آفلاین است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *